Gość w domu, bród won…

Nasze cztery kąty są wizytówką człowieka. Na pewno znane jest wszystkim powiedzenie, że „dom to nie muzeum” zwłaszcza kiedy słychać w nim dziecięcy gwar i tupot małych stópek. Jednak, jako wzorowe panie domu stajemy na rzęsach, aby domownicy czuli się dobrze i zapanowała harmonia. Poczucie, że jesteśmy w ciągłej gotowości na niespodziewanego gościa działa kojąco i zabezpiecza nas przed niepotrzebnym stresem. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Aczkolwiek osobiście uwielbiam, kiedy po pokojach snuje się zapach płynu do mycia podłóg, odświeżacza powietrza, prania czy środków czystości. Każdy ma przecież swoje małe fanaberie.

Na rynku istnieje cała gama droższych jak i tańszych środków czystości do użytku w gospodarstwie domowym. Są zwolennicy znanych już marek z wieloletnią karierą telewizyjną, pojawiających się wśród błyszczących toalet lub przeganiających obrzydliwe potworki będące przedstawicielami brudu. Oczywiście idąc stylem eko i bardziej ekonomicznym; tworzymy własne, naturalne płyny oraz pasty, które przy wykorzystaniu zdrowych i będących pod ręką produktów są idealną alternatywą i na pewno tańszą. Dla tych mniej zdecydowany można korzystać z jednej jak i drugiej opcji w sposób racjonalny i zamienny

Małe królestwo i tron

Łazienka…jedno z ważniejszych miejsc naszego mieszkania. Tutaj celebrujemy chwile dla siebie, odbywając zabiegi z domowego spa. Musi być nieskazitelnie czyste. Jednak skoro wszyscy członkowie rodziny z niej korzystają nie da się uniknąć zacieków od pasty na kranie, przybrudzonego brodzika, śladów mydła na kabinie prysznicowej. Dzisiaj pod lupę wzięliśmy dwa środki domowej produkcji, gdzie jeden jest doskonale znany:

*ocet

*nabłyszczacz do zmywarki

Bez względu na to, na który się zdecydujemy rozrabiamy je na pół z wodą. Możemy przelać do butelki ze spryskiwaczem ( który pozostał nam po wykorzystaniu wcześniejszego produktu), wtedy aplikacja będzie zdecydowanie prostsza. Nabłyszczacz czyści powstały osad, dodaje blasku metalowym powierzchniom, ale również powoduje, że woda spływa nie zostawiając zacieków. Musicie przyznać, iż jest to najbardziej upierdliwe i uciążliwe zabrudzenie. Ocet ma bardzo podobne właściwości z jedną różnicą…zapachu…Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż bywa on dość uciążliwy i nieprzyjemny…dla wielu osób odrzucający. Dlatego warto przemyśleć i wybrać alternatywę najlepszą dla siebie.

Sprzątanie toalet jest obowiązkiem najmniej przyjemnym. Pozostając tematem tabu…jednak będące niezbędnym meblem w naszym domu. Potrzeby fizjologicznej się nie wyprzemy, a po sobie należy sprzątać. Niezbędna do tego jest oczywiście odpowiednia szczotka, która doskonale dotrze do najtrudniej dostępnych miejsc, wyszoruje od zgromadzonych bakterii nie niszcząc porcelany i co najważniejsze uchroni dłonie od kontaktu z  bakteriami i chemią. Chcesz pozbyć się odbarwienia i osadu, który w  takich newralgicznych miejscach jest dość powszechny. Pasta z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego! Do przygotowania potrzebujemy:

  • Soda oczyszczona
  • Kwasek cytrynowy
  • Woda

Wszystkie produkty mieszamy w proporcji 3:2:1. Kiedy uzyskamy już konsystencje „pasty” nakładamy ją na przybrudzone powierzchnię i pozostawiamy na ok 30 min. Następnie dokładnie szorujemy i finalnie spłukujemy wodą.

Jeśli masz w domu pod ręką Coca Colę koniecznie sprawdź ten patent! Ten wszechstronny odrdzewiacz doskonale poradzi sobie z każdym zabrudzeniem.

  • Wklej napój do toalety
  • Odczekaj 1,5 godziny
  • Dokładnie wyczyść
  • Finalnie spłucz wodą

Proste a co najważniejsze efektowne !

Mój jest ten kawałek podłogi!

Codziennie wykonujemy tysiące kroków po naszej przestrzeni domowej. Spokojnie na bosaka lub szybko w butach po zapomnianą rzecz. Dzieciaki rozkładają zabawki, ponieważ na podłodze mają nieograniczoną przestrzeń do zabawy. Statystycznie minimum raz w tygodniu powinno się sięgnąć po odkurzacz. Czynność wielce prozaiczna wymagająca jednak dokładności i zaglądania do najciemniejszych i najtrudniej dostępnych miejsc. Aby nie wydzielał się z odkurzacz zapach kurzu podczas jego użytkowania warto wypróbować pewien patent. Wystarczy wacik kosmetyczny spryskać olejkiem zapachowym lub ulubionym perfumami i wciągnąć. Podczas odkurzania poczujecie zaaplikowany zapach, który po zakończonej czynność nadal będzie unosić się w powietrzu.

Oczywiście nie można zapomnieć o myciu podług. Nie tylko usuniemy przybrudzenia i plamy, ale również wprowadzimy świeżość do mieszkania. Na rynku można znaleźć wiele produktów z kategorii mopów sznurkowych, obrotowych czy płaskich. Jednak stawiam na funkcjonalność i spryt. Wiadro składane to idealna alternatywa dla małych mieszkań. Silikonowe tworzywo sprawia, że produkt jest elastyczny i łatwo się go przechowuje. Dodaj ulubionego płynu i ciesz się pięknym aromatem w swoim domu. Najlepszy mop do sprzątania? – oczywiście mikrowłókno! Szeroki wybór pod względem kolorystycznym, ale również jego funkcjonalność. Dzięki specjalnym, długim frędzlą doskonale zbiera brud, po użyciu śmiało możemy odświeżyć go w pralce.

Jak już jesteśmy przy wspomnianym produkcie, wiecie, że idealnie nadaje się także do mycia ścian. Wystarczy do ciepłej wody wlać nakrętkę płynu do płukania. Namoczyć mikrowłókno, dokładnie wykręcić, zaaplikować na mopa i brać się za czyszczenie. Jakiekolwiek zacieki, ślady palców, rysy czy nawet niewielkie malunki małych artystów będą już tylko wspomnieniem.

Kurze..kogutowi…?

Pajęczyna w narożnikach przy karniszach czy w trudno dostępnych miejscach. Pamiętacie kolorowe piórka, z których korzystały starsze pokolenia. Czas na coś zupełnie nowego. Miotełka do kurzy o ergonomicznym kształcie poradzi sobie z najtrudniej dostępnym miejscem. Jej długie i sztywne włosie doskonale zbiera zabrudzenie, które łatwo można usunąć z produkty. Zamocowana na długiej rączce dosięgnie w najwyższe partię Twojego mieszkania. Szkoda marnować czas na skakanie po krzesłach czy drabinkach. Wykorzystaj go na chwilę z dobrą książką i aromatyczną kawą.

Przy zabieganiu, wielu obowiązkach staramy się zaoszczędzić czas. Każda wolna chwila w ciągu dnia jest wydartym momentem z lawiny spraw często „na wczoraj”. Trzeba gospodarować go mądrze, dlatego pozwól sobie pomóc i ułatwić codziennie obowiązki. Niech dom kojarzy się tylko i wyłącznie z wytchnieniem, relaksem, ciszą i spokojem. Dbanie o czystość to tylko chwila, przy mądrym i racjonalnym podejściu. Pamiętaj, że wszystkie wspomniane w wpisie produkty oraz niezbędne akcesoria do sprzątanie znajdziesz w naszym sklepie internetowym, do którego zapraszam Cie klikając w link poniżej.

https://giftbajery.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top