Gąbka kąpielowa… zwykły zakup czy świadoma decyzja?

Jest wieczór, nareszcie możesz odpocząć po całym zabieganym dniu, pełnym wielu emocji i zadań, które należało dopiąć. Jedyne o czym teraz marzysz to prozaiczna, ale jak potrzebna kąpiel. Niby nic specjalnego, czynność schematyczna powielana każdego dnia. Twój organizm potrzebuje relaksu. Ciepła woda wpływa pozytywnie na skórę, pielęgnacja gąbką masuje ją nadając jędrności. Czujesz, że Twoje mięśnie są napięte? Czas na chwilę odprężenia i totalny chillout w domowym spa.

Dlaczego właśnie gąbka?

Nie potrafimy już wyobrazić sobie dbania o naszą skórę, podczas mycia, bez gąbek lub myjek do ciała. Jest to przydatny gadżet, który znajduje się tak naprawdę w każdej łazience. Na rynku można znaleźć szeroki wybór wspomnianego produktu. Różnią się one od siebie nie tylko kształtem czy kolorem, ale także tworzywem i poziomem ostrości. Wszystko zależy od przeznaczenia i potrzeb. Dzięki stosowaniu gąbek w znacznym stopniu przyczyniamy się do oszczędności stosowanych kosmetyków. Kilka kropli ulubionego płynu na gąbkę, woda i możemy patrzeć, jak tworzy się kusząca piana. Warto wspomnieć, że przy takiej pielęgnacji poprawia się układ krążenia oraz elastyczność skóry.

Korzyści wynikające ze stosowania gąbek kąpielowych:

  • Poprawa funkcjonowania układu krążenia
  • Masaż całego ciała
  • Oszczędność zużycia kosmetyków

Pielęgnacja i wymiana gąbki

Paciorkowce i gronkowce –  te nazwy drobnoustrojów nie są obce gąbkom. Jak wiadomo kochają wilgotne warunki do rozwoju. W niedosuszanych i rzadko zmienianych mnożą się błyskawicznie. Bakterie i pleśnie mogą powodować zmiany skórne, stany zapalne i infekcje. Jak temu zapobiec? Po każdym użyciu należy kilkakrotnie przepłukać gąbkę pod dużym ciśnieniem, pozbyć się z niej nadmiaru mydła i odpowiednio wysuszyć (pozostawiając na grzejniku w łazience). Przy codziennym stosowaniu zaleca się raz w tygodniu zmianę myjki. Warto wspomnieć, że gąbka powinna być tak samo traktowana, jak szczoteczka do zębów.

Gdzie dokonać zakupu dobrej gąbki?

Przy regularnej zmianie ekonomiczniej jest zakupić odpowiedni zapas i cieszyć się swobodną zmianą w wybranym przez siebie momencie. Może kolorowe i w ciekawe kształt gąbki dla najmłodszych? Na pewno umilą kąpiel i będą dobrym gadżetem do zabawy w pianie. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego wymasowania skóry, musisz koniecznie zakupić myjkę z ostrą płaszczyzną. Cokolwiek potrzebujesz znajdziesz na giftbajery.pl

Szeroki wybór produktów do kąpieli jak i pod prysznic, które zagwarantują pielęgnację całego ciała. Koniecznie musicie zajrzeć w link poniżej:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top