W roku 1928 we wschodnim Londynie Albert Edward Clark i Edward Ernest Willis założyli firmę Betterware. Bezpośrednia sprzedaż sprzętu i środków do gospodarstwa domowego okazała się prawdziwym hitem. Biznes rozwijał się tak dobrze, że na początku lat 30. otworzono fabrykę w Romford. Asortyment został rozszerzony, a nazwę firmy zmieniono na Betterware, aby podkreślić rosnącą różnorodność produkowanego sprzętu i artykułów czyszczących.

Betterware szybko uzyskało znaczącą pozycję wśród firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią. Lata 60. przyniosły kolejny dynamiczny wzrost sprzedaży, a firma Betterware została uznana za jednego z sześciu wiodących dostawców w branży gospodarstwa domowego.

W latach 80. została rozwinięta sieć oddziałów we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Australii. Sprzedaż zagraniczna przekroczyła dwukrotnie, a wkrótce trzykrotnie wartość sprzedaży przypadającej na jednego klienta na Wyspach Brytyjskich. Wprowadzenie nowych katalogów, ekspansja zagraniczna oraz ściślejsze powiązanie wyników sprzedaży z poziomem wynagrodzeń dało podstawy do poszukiwań nowych możliwości inwestycyjnych.

W latach 90. wartość udziałów spółki wzrosła tak znacząco, że znalazła się ona na liście 500 najlepszych firm według Financial Times.

Obecnie Betterware to nowoczesna firma z silną pozycją na rynku. Nasze produkty cieszą się doskonałą opinią, a oferta jest stale wzbogacana o nowe pomysły i rozwiązania dla całej rodziny. Przedstawiciele Betterware dostarczają produkty ponad 7 milionom klientów w Europie, Ameryce Środkowej, Australii i Azji.

Rok 2007
Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Dzisiaj Betterware oferuje, oprócz znakomitych produktów do domu, również produkty chroniące i wspomagające Twoje zdrowie (kategoria Blue Nature) oraz doskonałej jakości kosmetyki ( Blue Nature Innovative Cosmetics). Dzięki temu ma szanse docierać do nieograniczonej rzeszy klientów.

Rok 2013
Firma wchodzi do Republiki Czeskiej i spektakularnie podbija rynek. Bogate portfolio spotyka się z wielkim uznaniem społeczności czeskiej.

Rok 2014
Dynamiczny rozwój na rynku czeskim w sposób naturalny kieruje działalność Betterware do Słowacji.

Rok 2016
Firma wchodzi na Węgry ze swoją działalnością i już w pierwszym roku może pochwalić się sukcesem.

Rok 2017
Betterware otwiera działalność w Rumunii i to nie jest ostatnie słowo geograficznego rozwoju Firmy…

Rok 2020
Firma Betterware Polska staje się coraz większym graczem na rynku europejskim i zmienia swoją nazwę na Betterware International Sp. z o.o.